Je hlupák, alebo rozumný človek ten, kto vymyslel verejné obstarávania, kde je prioritou najnižšia cena bez ohľadu na kvalitu???

Verejné súťaže – vážení verejní obstarávatelia, prosíme nežiadajte od nás cenové ponuky do verejných súťaží kde jediným kritériom je tak „chorá“ podmienka – najnižšia cena. 
Ak bude Vašou prioritou najvyššia kvalita o Vašu verejnú zákazku sa radi pobijeme aj s celým svetom!
Ale ak bude Vašou prioritou najnižšia cena, o tú nech sa bijú podvodníci, šuflikanti a poľskí predajcovia, ktorí sa prispôsobia akejkoľvek cene na úkor kvality.

Ako vzor tejto „chorej“ súťaže uvediem mesto Vrútky (Kafendova ulica) a Košice, kde zakúpili najlacnejšie oplotenie a tri mesiace po zabudovaní sa toto oplotenie rozsýpa a začína byť pre okolie nebezpečné.
Toto oplotenie bolo iba o 10% lacnejšie, ako oplotenie od firmy Lukabeton, ale naša firma by použila o 100% viac kvalitného betónu a výstuže ako český dodávateľ  a výsledok ľudskej hlúposti a najnižšej ceny  vidíte na fotografiách dolu tri mesiace po stavbe plotu vo Vrútkach a Košiciach

vrutky

Tento betónový plot vo Vrútkach bol lacnejší preto, lebo v ňom bolo použité málo železa, cementu, stĺpiky a dosky boli tenké.

 


Mesto Košice zakúpilo oplotenie vo verejne súťaži oplotenie, kde vyhrala najnižšia cena a toto oplotenie po dvoch mesiacoch rozbili vandali, z dôvodu, že v plote nebola použitá žiadna betonárska oceľ, čo je vidno aj na fotografiách. Aj tu platilo za málo peňazí málo muziky.

pozor nekvalitne oplotenieKošice Zdroj: Judita Čermáková, www.korzar.sk

Toto "certifikované" oplotenie má iba 3 mesiace, nie 30 rokov ako by sa na prvý pohľad zdalo...