Betónové ploty – aby boli dlho ako nové .

Betónové oplotenia  -  ako predĺžiť ich životnosť:

Betónové ploty sú vystavené všetkým rozmarom počasia, každé ráno a večer rosa, dažde v lete sa betón rozpáli na 50 stupňov, v zime sneh aj30 stupňové  mrazy, preto ak chceme predĺžiť ich životnosť na tento účel sú určené prípravky na ošetrenie a predĺženie životnosti betónu. Betónové výrobky je možné impregnovať  napr. aj na báze nanotechnológií.
Prečo impregnovať betónové výrobky a teda aj betónové ploty ? Aby váš betónový plot bol dlho ako nový. Výrobky ako sú betónové ploty sú vystavené degradačným vplyvom počasia, kyslím dažďom, mrazom i vysokými teplotami, UV žiareniu , ktoré skracujú ich životnosť. V dôsledku týchto vplyvov dochádza k vzniku machov, ploty zelenajú a rýchlejšie stárnu.....Životnosť betónových plotov možno predl´žiť tak ako napr. karosérie áut správnym ošetreným....

nasiakavost betónového oplotenia
obr.: nasiakavosť betonového oplotnia

Vhodné prípravky na ošetrenie betónových oplotení:

  • Lukofób – slovenský výrobok
  • Impregnačný náter firmy DenBraven
  • Impregnácia za pomoci nanotechnológií

POZOR veľmi dôležité informácie
Práve schopnosť betónu prijímať do svojej vnútornej štruktúry vodu a následne sa jej zbavovať (nasiakavosť) má najväčší vplyv na postupnú degradáciu štruktúry betónu prípadne pri dosiahnutí tejto vlhkosti aj výstuže, na degradáciu aj výstuže.
V prípade, že nasiakavosť betónu je vysoká, dochádza k stavu, kedy voda obsiahnutá v kapilárach a štrbinách betónu zamrzne, zväčší svoj objem v uzavretom priestore a vznikne tlak na okolie betónu spôsobujúci jeho postupný rozpad.

Nasiakavosť nášich výrobkov je 1,2% vid protokol o skúške č.: 60040134-3 náhlad protokolu tu.
Porovnanie nasiakavosti nášho oplotenia s konkurenčným (imitácia štiepaného kameňa)si môžete pozrieť v 90sekundovom videu, kde je jasne vidieť že konkurenčný plot prijme do svojej štruktúry viac vody ako náš výrobok, čo znamená niekoľkonásobne dlhšiu životnosť nášho plotu!


Prehraj video