LUKABETON - Betónové ploty
NAJPEVNEJŠIE BETÓNOVÉ PLOTY
LUKABETON Certifikáty
LUKABETON Betónové ploty
LUKABETON Ocenenenie PRO ARCH
LUKABETON Záruka kvality - ochranná známka
LUKABETON Porovnanie s konkurenciou
Vodomerná šachta LUKABETON

Betónové ploty – aby boli dlho ako nové.

Betónové oplotenia  -  ako predĺžiť ich životnosť:

Betónové ploty sú vystavené všetkým rozmarom počasia, každé ráno a večer rosa, dažde v lete sa betón rozpáli na 50 stupňov, v zime sneh aj 30 stupňové  mrazy, preto ak chceme predĺžiť ich životnosť na tento účel sú určené prípravky na ošetrenie a predĺženie životnosti betónu. Betónové výrobky je možné impregnovať  napr. aj na báze nanotechnológií.
Prečo impregnovať betónové výrobky a teda aj betónové ploty ? Aby váš betónový plot bol dlho ako nový. Výrobky ako sú betónové ploty sú vystavené degradačným vplyvom počasia, kyslím dažďom, mrazom i vysokými teplotami, UV žiareniu , ktoré skracujú ich životnosť. V dôsledku týchto vplyvov dochádza k vzniku machov, ploty zelenajú a rýchlejšie stárnu.....Životnosť betónových plotov možno predĺžiť tak ako napr. karosérie áut správnym ošetreným....

Impregnácia betónových plotov je účinná proti účinkom vplyvu prirodzeného životného prostredia. V prípade ak sú betónové ploty vystavené vyplyvom rôznych chemických látok, nemusí byť impregnácia účinná a preto by ste mali zvážiť stavbu plotu v tesnej blízkosti cesty, ktorá je často udržiavaná chemickými posypmi (horské oblasti).

nasiakavost betónového oplotenia

obr.: nasiakavosť betonového oplotnia


Vhodné prípravky na ošetrenie betónových oplotení:
  • Lukofób – slovenský výrobok
  • Impregnačný náter firmy DenBraven
  • Impregnácia za pomoci nanotechnológií

Práve schopnosť betónu prijímať do svojej vnútornej štruktúry vodu a následne sa jej zbavovať (nasiakavosť) má najväčší vplyv na postupnú degradáciu štruktúry betónu prípadne pri dosiahnutí tejto vlhkosti aj výstuže, na degradáciu aj výstuže. V prípade, že nasiakavosť betónu je vysoká, dochádza k stavu, kedy voda obsiahnutá v kapilárach a štrbinách betónu zamrzne, zväčší svoj objem v uzavretom priestore a vznikne tlak na okolie betónu spôsobujúci jeho postupný rozpad.

Porovnanie nasiakavosti nášho oplotenia s konkurenčným (imitácia štiepaného kameňa)si môžete pozrieť v 90sekundovom videu, kde je jasne vidieť že konkurenčný plot prijme do svojej štruktúry viac vody ako náš výrobok, čo znamená niekoľkonásobne dlhšiu životnosť nášho plotu!